NATURALNE SESJE DOMOWE

Rodzinna fotografia dokumentalna

Domowy reportaż 

Pod koniec 2020 roku prawie że skończyliśmy remont naszego domu, parter zamienił się w studio, a my – przeprowadziliśmy się z życiem na piętro. Kilka miesięcy później moja 7-letnia wówczas córka powiedziała któregoś dnia – „Mamo, bo ja już tak trochę nie pamiętam, jak to było, kiedy mieszkaliśmy na dole! Jak to dobrze, że robisz nam zdjęcia… Czy możemy je teraz obejrzeć, bo chcę to sobie przypomnieć?”

Szczupłe paluszki śmigały po kartach albumów, zatrzymując się co jakiś czas na dłuższą chwilę, bystre oczka łapczywie chłonęły obrazki, dziewczyny prześcigały się w zadawaniu pytań. I jak zawsze przy tej okazji, kolejny raz opowiedziane zostały najróżniejsze towarzyszące zdjęciom historie.

Albumy wróciły na półkę. A do mnie z pełną mocą dotarło znaczenie tej całkiem niepozornej sytuacji. Wtedy to właśnie narodził się pomysł na naturalne sesje w domu.

 

W czasach mojego dzieciństwa raczej nie robiło się zdjęć, jeśli nie było ku temu konkretnej okazji. Ja w dodatku osobiście szczerze nie znosiłam, kiedy ktoś kazał mi się uśmiechać, patrzeć prosto w obiektyw i pozować. Czasem żartuję, że to właśnie dlatego zostałam fotografką – bo najlepiej czuję się po tej bezpiecznej dla mnie stronie aparatu. Nie mam więc zbyt wielu zdjęć, na których jestem obecna i dziś strasznie tego żałuję. Bo są osoby i miejsca, o których wiem, że były mi bliskie, ale – czas płynie, dużo się dzieje. Wspomnienia… bledną. I choć staram się pielęgnować w głowie coraz bardziej rozmyte strzępki, to czasami zastanawiam się, na ile faktycznie pamiętam, a może już tylko to sobie wymyśliłam… Dlatego warto zrealizować sesję w domu – taką rodzinną i bez okazji by zachować autentyczne wspomnienia na zawsze.

 

 

Oglądanie albumów z córkami uświadomiło mi, że to właśnie był powód, dla którego zajęłam się na poważnie fotografią. Żeby robić im lepsze zdjęcia. Żeby… pamiętały. Żeby miały wspomnienia nie tylko z rodzinnych uroczystości, ale właśnie – takie zwykłe. Te ze zdjęć bez okazji. Które czasami nazywam zdjęciami o niczym. A czasami mówię, że to „po prostu zdjęcia”. Dlatego aparat towarzyszy mi wszędzie, dokumentując najróżniejsze momenty naszego życia. 

Naszą zwyczajność. Codzienność.

 

Oczywiście – niektórzy z was właśnie zadają sobie pytanie – no dobra, ale przecież my też robimy sobie takie zdjęcia, wiadomo, przecież mamy powszechny dostęp do najnowszych zdobyczy technologii, a niejeden telefon wyposażony jest w świetny aparat. Ale… Warto zdać sobie sprawę, że osoba patrząca na was z boku może wyłapać momenty, na które wy sami – w ich oczywistości – często nie zwracacie uwagi. Poza tym, na ilu zdjęciach jesteście w komplecie? Ile z tych zdjęć macie wywołanych, ile wisi w ramkach, ile jest w albumach? I ile z nich zostanie, żeby kiedyś, za wiele lat można sobie było przypomnieć?    Dlatego czas na profesjonalne sesje zdjęciowe w domu. Zaproście mnie proszę do Waszego świata a ja uwiecznię dla Was piękną pamiątkę.


***


Od pewnego czasu coraz częściej słyszę – „Hej, a nie wpadłabyś kiedyś do nas, zrobiłabyś nam takie zdjęcia jak robisz swojej rodzinie, dla siebie?” 

– moja odpowiedź jest oczywista. Zawsze! Z największą przyjemnością. 

 

Gdybyście więc i wy nabrali ochoty, by mnie do siebie wpuścić na domową sesję fotograficzną  – poniżej garść informacji:

 

Nie wykonuję retuszu zdjęć reportażowych (tzn. nie wygładzam twarzy, nie usuwam przedmiotów z tła itp.) – obróbka polega na korekcie kolorystycznej, często zdjęcia są czarno-białe. Zależy mi, by zdjęcia z domowych sesji były jak najbardziej naturalne. Staram się dokumentować waszą codzienność taką, jaka ona jest.  

 

Gdzie odbywają się sesje domowe?

W waszych domach, ogrodach i na waszych podwórkach. Albo w domach, ogrodach i na podwórkach waszych bliskich, na przykład – u dziadków. Lub w innych miejscach, które mają dla was znaczenie.

 

W jakich dniach i godzinach odbywają się reportaże domowe?

Wszystkie szczegóły naszego spotkania ustalamy indywidualnie. 

 

Jak przygotować się do zdjęć reportażowych w waszym domu?

Przede wszystkim… nie przygotowujcie się w żaden specjalny sposób. Jeśli mama na co dzień nie nosi makijażu, wcale nie musi robić go sobie na sesję. Nie musicie odmalowywać ścian w domu, robić przemeblowania ani gruntownie sprzątać. Nie ma żadnych sugestii dotyczących strojów – bądźcie po prostu ubrani, a nie przebrani. Wyglądajcie tak, jak wyglądacie na co dzień. Bądźcie tacy, jacy jesteście naprawdę. Dajcie sobie i dzieciom szansę na zdjęcia, na których będzie wasza rzeczywistość.

 

Jak przebiega naturalna sesja domowa?

Każda rodzina, każdy dom i podwórko są inne. Więc to, jaki będzie przebieg naszego spotkania okaże się w trakcie. W przypadku domowych reportaży nie ma żadnego planu ani schematu, po prostu płyniemy z biegiem wydarzeń. Co ważne – nie nakręcajcie dzieci – ot, możecie im wspomnieć, że odwiedzi was ciocia Kasia z aparatem, ale w gruncie rzeczy nie trzeba się tym specjalnie przejmować. Bez niepotrzebnej spiny. Niech dzieci robią to, co mają ochotę robić. Mogą brudne, bose i potargane po zabawie z psami na podwórku skakać po kanapie (to moja młodsza córka). Albo mogą w ulubionych ogrodniczkach czytać książkę/rysować przy swoim perfekcyjnie wysprzątanym biurku (to moja starsza córka). A my wypijemy kawę, pogadamy. Może przejdziemy się waszą ulubioną trasą na spacer z psem, może złożymy razem niezapowiedzianą wizytę dziadkom? A może w waszym życiu właśnie coś się wydarzyło – na przykład przywieźliście przed chwilą do domu wasze nowonarodzone maleństwo?  

 

Nieważne, czy jest jakakolwiek okazja, czy nie ma żadnej okazji. Pozwólcie mi pobyć trochę w waszym towarzystwie – to wystarczy.

  

I gdy rzeczy po prostu będą się działy, to ja, zwyczajnie – zrobię wam domową sesję zdjęciową.

Żeby kiedyś, za wiele lat, można sobie było przypomnieć.

 

***

Pamiętaj, że rezerwując termin sesji w domu potwierdzasz, że akceptujesz 

REGULAMIN SESJI

 

Sesje fotograficzne w domu mają wiele zalet. Oto dlaczego wykonanie sesji w domu może być doskonałym wyborem:

  1. Intymność i wygoda: Sesje w domu pozwalają poczuć się Wam swobodnie w swoim własnym środowisku. To sprzyja naturalnym, spontanicznym i autentycznym ujęciom.
  2. Pamiątka dla życia: Wykonując sesję w domu, otrzymujecie nie tylko wyjątkowe ujęcia, ale także pamiątkę z ich własnego miejsca zamieszkania. To może być szczególne dla rodzin, które chcą uwiecznić swoje codzienne życie w domu.
  3. Personalizacja i unikalność: Dom to miejsce, które najlepiej odzwierciedla Wasz osobowość. Wykonując sesję w domu, można dostosować sesję do Waszych indywidualnych preferencji, co tworzy unikalne i spersonalizowane zdjęcia.

Naturalność i swoboda podczas sesji w domu

Jednym z największych atutów sesji w domu jest możliwość zachowania naturalności i swobody. Wartość tych momentów wynika z możliwości korzystania z rodzimego otoczenia, w którym czujemy się swobodnie. Podczas sesji w domu nie musisz się martwić o udawanie, możesz po prostu być sobą. Zdjęcia wykonane w takiej atmosferze będą oddawać Twoją autentyczną osobowość i emocje. Sesje w domu są doskonałym wyborem dla osób, którzy szukają niezapomnianych i naturalnych ujęć, które będą cieszyć oko przez wiele lat.

Pomysły na sesję w domu

Sesja rodzinna w domu

Sesje rodzinne w domu mają wiele zalet. Podczas sesji w domu można skupić się na uwiecznieniu codziennych momentów i relacji, które są ważne dla rodziny. Może to być wspólne gotowanie, zabawa w ogrodzie, czytanie ulubionych książek lub po prostu relaks na kanapie. Inne pomysły mogą obejmować tworzenie budowli z klocków, układanie puzzli, malowanie, budowanie namiotu lub piknik na podwórku. Ważne jest, aby dopasować pomysły do zainteresowań i charakteru rodziny, aby stworzyć autentyczną atmosferę podczas sesji.

Sesja w domu daje również możliwość personalizacji i dostosowania do indywidualnych preferencji rodziny. Przede wszystkim, sesja rodzinna w domu tworzy piękne wspomnienia. Sesje zdjęciowe rodzinne w domu to doskonały sposób na uwiecznienie cennych chwil spędzonych razem ze swoimi najbliższymi w przyjaznym i komfortowym otoczeniu. Dodatkowo, sesje rodzinne w domu dają możliwość personalizacji środowiska zdjęć poprzez wykorzystanie ulubionych przedmiotów, wnętrza oraz pamiątek rodzinnych, które mają szczególne znaczenie dla Was. Sesje zdjęciowe rodzinne w domu są doskonałą okazją do spędzenia czasu razem i uwiecznienia pięknych wspomnień na zawsze.

Sesja ciążowa w domu

Sesja ciążowa w domu to piękny sposób na uwiecznienie unikalnych chwil oczekiwania na dziecko. Wykonując sesję w domu, przyszłe matki mogą poczuć się wygodnie i zrelaksowane w swoim własnym środowisku. Dom jest bezpiecznym i intymnym miejscem, gdzie mogą wyrazić swoje emocje i przygotować się na przyjście dziecka. Sesje ciążowe w domu dają również możliwość uwiecznienia pamiątki z miejsca, w którym mieszka rodzina. To piękne zdjęcia, które przyszła mama będzie mogła pokazać swojemu dziecku, gdy już dorośnie. Sesja ciążowa w domu to wyjątkowa okazja do uwiecznienia magii oczekiwania na nowe życie.

Domowa sesja świąteczna

A może sesja świąteczna w domu? To nie będzie typowa minisesja świąteczna ze zorganizowaną scenką w studio. Święta np. wielkanocne mogą być dobrym pretekstem do uwiecznienia całej rodzinki, wzajemnych relacji i pięknych emocji.

Sesje zdjęciowe dzieci w domu

Sesja noworodkowa w domu

Sesje noworodkowe w domu są doskonałym sposobem na uwiecznienie pierwszych chwil życia dziecka w bezpiecznym i komfortowym otoczeniu rodzinnym. Dziecko czuje się spokojnie i bezpiecznie w swoim własnym domu, co sprzyja uchwyceniu ich naturalności i delikatności. Podczas tej sesji można uwiecznić subtelną więź między rodzicami a nowonarodzonym dzieckiem, oraz piękne chwile codzienne, takie jak karmienie, przytulanie czy drzemka. Sesja noworodkowa w domu daje również możliwość uwiecznienia domu rodzinnego, w którym dziecko spędziło swoje pierwsze dni.

Sesja dziecięca w domu

Sesje dziecięce w domu to wspaniała okazja, aby uwiecznić rozwój i radość dziecka w ich własnym, znanych środowisku. Dzieci czują się swobodnie i komfortowo w swoim domu, co pozwala na uchwycenie ich prawdziwej natury i osobowości. Podczas sesji dziecięcej w domu można skupić się na codziennych aktywnościach, zabawach i relacjach z rodzeństwem czy rodzicami. W rezultacie otrzymujemy autentyczne i niezapomniane zdjęcia, które będą cieszyć się przez wiele lat. Sesje dziecięce w domu pozwalają również na personalizację i dostosowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji rodziny, co sprawia, że są one jeszcze bardziej wyjątkowe.

Zalety sesji w domu w porównaniu do sesji w studiu

Sesje zdjęciowe rodzinne w domu mają wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych sesji w studiu. Po pierwsze, domowe otoczenie zapewnia przyjazną i komfortową atmosferę, w której członkowie rodziny mogą czuć się swobodnie i naturalnie. To pozwala fotografowi uchwycić autentyczne i spontaniczne chwile, które będą trwałymi wspomnieniami. Dodatkowo, sesje w domu dają możliwość personalizacji co dodaje indywidualnego charakteru sesji.

 

Profesjonalne sesje zdjęciowe rodzinne w domu to wyjątkowy sposób na uwiecznienie wspomnień. Zapytaj o ofertę na autentyczne i wyjątkowe zdjęcia, które będą trwałymi wspomnieniami dla Ciebie i Twojej rodziny!