O SESJACH RODZINNYCH, DZIECIĘCYCH

 

1. Gdzie odbywają się sesje?

Sesja odbywa się w moim domowym studio w Opocznie przy ul. Piotrkowskiej 181 (szukajcie lokalizacji w Mapach Google pod hasłem „Katarzyna Szurgot Fotografia”) lub w plenerze.

 

2. W jakich dniach i godzinach odbywają się sesje?

Na sesję umawiamy się od poniedziałku do piątku. W przypadku sesji w studiu godzinę staramy się dostosować do najmłodszych modeli – najważniejsze, by dzieci były wyspane. W przypadku pleneru na porę sesji wpływ ma także pogoda – w słoneczne dni najpiękniej będzie pod wieczór w czasie tzw. „złotej godziny” (ale i tutaj priorytetem jest dla mnie dobry nastrój dziecka).

 

3. Jak przygotować się do sesji i co się będzie na niej działo?

Zadbajcie o wygląd, stroje, makijaż dla mamy. Nastawcie się na miło spędzony wspólnie czas. Pamiętajcie, że najlepszą formą „pozowania” jest… wasza dobra zabawa. Oczywiście będę wam podpowiadać i delikatnie sterować przebiegiem sesji (zwłaszcza w przypadku sesji w studio). A jeśli pójdziemy w plener, stawiam na spontaniczność i niczym nieskrępowane szaleństwo! Miejcie na uwadze, że powodzenie sesji w ogromnym stopniu zależy od waszego zaangażowania – to wy, rodzice, znacie swoje dziecko jak nikt i to wy najlepiej potraficie je rozbawić. 

Przejrzyjcie też zdjęcia dostępne w mojej galerii, by mieć pewność, że właśnie taki styl fotografii wam odpowiada. 

 

4. Jak się ubrać do sesji?

W studiu czeka garderoba dla maluchów w wieku do około roku. Do białego studia idealne będą ubrania w bieli i neutralnych kolorach. W plenerze, oprócz jasnych kolorów neutralnych osobiście jestem fanką ciemniejszej palety barw – ale pamiętajcie, że to zdjęcia dla was i to wy macie się czuć dobrze. Zarówno w studio jak i w plenerze świetnie sprawdzą się wygodne, klasyczne rzeczy, stonowane i pasujące do siebie kolory, proste kroje, naturalne materiały. Ważne, żeby ubrania nie były krzykliwe, nie miały napisów ani nadruków. W studiu możecie być na boso, a jeśli chcecie zabrać obuwie – proszę, by było czyste. Na plener – pamiętajcie, by buty były wygodne i pasowały do ubrań.  

 

5. Co zabrać ze sobą na sesję do studia?

  • pampersy i wilgotne chusteczki w przypadku najmłodszych
  • coś do picia i przekąski dla dziecka 
  • ulubioną zabawkę, która pomoże skupić uwagę/uspokoić/rozbawić malucha

 

6. Co zabrać ze sobą na sesję w plener?

  • siebie, dziecko i dobry humor 
  • środek na komary i kleszcze
  • nie zabierajcie ze sobą niepotrzebnego balastu – nosidełek, wypchanych toreb – spakujcie tylko najpotrzebniejsze rzeczy (pampersa, chusteczki, przekąskę/picie dla malucha)   

 

7. Czy zwierzak może wziąć udział w sesji?

Oczywiście – nie mam nic przeciwko, by zwierzak brał udział w sesji – zarówno w studiu, jeśli wiecie, że ma towarzyski charakter i nie jest lękliwy ani agresywny, a taki wyjazd będzie dla niego miłą przygodą, jak i w plenerze – gdzie zapewne w naturalny sposób będzie świetnie się bawić, traktując wspólne wyjście jako zwyczajny spacer. Zabierzcie ze sobą smaczki dla lepszej motywacji do pozowania i pozwólcie, by futrzak jako pełnoprawny członek rodziny był obecny na zdjęciach.

 


***

 

REGULAMIN SESJI

1. Płatność za podstawowy pakiet odbywa się w dniu sesji.

2. Poproszę was o podanie adresu mailowego – w ciągu 7 dni od dnia sesji otrzymacie maila z linkiem i danymi do zalogowania się w galerii zalamo.com. Po zalogowaniu macie 2 tygodnie na wybranie zdjęć, które chcecie otrzymać. Możecie dokupić dodatkowe ujęcia powyżej podstawowego pakietu do obróbki w cenie 40 zł (studio) / 35 zł (plener) za każde kolejne zdjęcie. Wybrane zdjęcia w wersji obrobionej otrzymacie w wersji jpg do pobrania z galerii oraz odbitkę w formacie 15×23 cm. Przez galerię możecie też zamówić dodatkowe kopie odbitek w różnych formatach lub fotoobrazy. Program będzie automatycznie pokazywał podsumowanie. Po zakończeniu wyboru, pamiętajcie by w zakładce „Finalizacja zamówienia” kliknąć „Wyślij do fotografa” – wtedy otrzymam listę wybranych przez was zdjęć. Płatność za dodatkowe ujęcia i odbitki regulujecie bezpośrednio przez płatność online w zalamo.com.

3. Nie ma możliwości dostania ani kupienia ujęć nieobrobionych. Otrzymujecie wyłącznie wybrane przez was zdjęcia po obróbce. Nie udostępniam też surowych plików RAW.

4. Biorąc udział w sesji akceptujecie stylistykę obróbki zdjęć.

5. Dodatkowe produkty – kopie odbitek w różnych formatach, fotoobrazy, fotoalbumy – możecie zamówić w dowolnym czasie po sesji. A gdybyście kiedykolwiek stracili wersję cyfrową waszych zdjęć – dajcie znać, opłacone przez was zdjęcia są u mnie bezpiecznie zarchiwizowane.

6. Zdjęcia będą gotowe do pobrania z galerii w ciągu maksymalnie 30 dni od dnia wyboru zdjęć i złożenia zamówienia. 

7. Odbitki, fotoobrazy, fotoalbumy – będą gotowe do odbioru w ciągu kolejnych 3-10 dni roboczych. Na odbiór osobisty umawiamy się w dogodnym terminie w studiu. Jeżeli chcecie by odbitki trafiły prosto na wasz adres – pamiętajcie o wybraniu takiej opcji podczas składania zamówienia i podaniu danych do wysyłki.

8. Umówienie się na sesję jest jednoznaczne z akceptacją powyższych zasad sesji i regulaminu. 

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości – pytajcie śmiało. Jestem do waszej dyspozycji.